(68) 32 96 200
sekretariat@szpital.zgora.pl
  

 

 

 

 

 

 

 

 

Od października 2018 r. trwa budowa Centrum Zdrowia Matki i Dziecka. W Zielonej Górze powstanie nowoczesny pediatryczny szpital kliniczny, w którym najmłodsi pacjenci otoczeni zostaną fachową opieką medyczną. Budowa Centrum ma się zakończyć jesienią 2020 r. Przewiduje się, że pierwsi pacjenci zostaną przyjęci w 2021 roku. Koszt inwestycji to 112 mln zł.

Czytaj więcej...

Przed nami
Święta Wielkiej Nocy.
Z tej okazji składam wszystkim Państwu
w imieniu własnym oraz współpracowników
najserdeczniejsze życzenia
zdrowych i rodzinnych świąt

w atmosferze domowego ciepła
                                                                  
                              dr Marek Działoszyński
                               Prezes Zarządu

Z okazji Święta Kobiet składamy wszystkim Paniom moc serdecznych życzeń. Zdrowia, pogody ducha, wytrwałości w realizacji codziennych zadań i niegasnącego zapału, a przede wszystkim ludzkiej życzliwości i zadowolenia z siebie. Życzymy, aby podejmowanym trudom zawsze towarzyszyły satysfakcja i uśmiech, a życie było pasmem sukcesów, spełnionych marzeń i radości.

                                Marek Działoszyński                            Antoni Ciach
                                    Prezes Zarządu                            Dyrektor ds. Lecznictwa

Z przyjemnością przedstawiamy Państwu wizualizację Centrum, czyli szpitala dedykowanego dzieciom i ich mamom, którego budowa rozpocznie się już jesienią tego roku. Przypomnijmy. Budynek o powierzchni 14 tys. m kw., będzie mieścił ponad 170 łóżek szpitalnych. Ma mieć pięć kondygnacji, z czego jedną podziemną. A dzięki dwóm wewnętrznym kwadratowym patio, nie tylko zyska wizualnie na atrakcyjności,  ale również będzie odpowiednio doświetlony. W Centrum zaplanowano oddziały, których obecnie nie ma żaden lubuski szpital… Więcej informacji na temat tej największej lubuskiej inwestycji  w służbie zdrowia można znaleźć TUTAJ.

Czytaj więcej...

W piątek 25 maja br. nastąpiło uroczyste, z udziałem mediów, otwarcie nowoczesnej sali hybrydowej  na Centralnym Bloku Operacyjnym naszego szpitala. Co wyjątkowego jest w sali hybrydowej? Pozwala na łączenie zabiegów wewnątrznaczyniowych z zabiegami chirurgicznymi. Daje to możliwość leczenia kilku chorób równocześnie, co skraca czas leczenia pacjenta do minimum i zmniejsza ryzyko powikłań. Tu mamy do czynienia z najnowocześniejszą linią angiografów, która została wdrożona do procesu produkcji  światowej w lutym 2017 roku.  Jest to pierwsza w Polsce sala hybrydowa takiej konfiguracji aparatury medycznej! Kosztowała ok. 9,5 mln zł, w tym ok. 3,5 mln zł to wartość robót budowlanych wraz z instalacją sprzętu, a ok. 6 mln zł  – wyposażenia.

Czytaj więcej...