(68) 32 96 200
sekretariat@szpital.zgora.pl
  

 

 

 

 

 

 

 

 

Zawieszenie wiechy to wielowiekowa tradycja oznaczająca zakończenie pewnego etapu prac budowlanych. W przypadku powstającego na terenie Szpitala Uniwersyteckiego Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, wykonawca zamknął stan surowy budynku. Uroczyste zawieszenie wiechy nastąpiło 24 września 2019 r. czyli dokładnie rok i jeden dzień od symbolicznego wbicia pierwszej łopaty. Uroczystość była także okazją do podkreślenia, jak ważna dla mieszkańców całego regionu jest ta inwestycja.

Czytaj więcej...

Od października 2018 r. trwa budowa Centrum Zdrowia Matki i Dziecka. W Zielonej Górze powstanie nowoczesny pediatryczny szpital kliniczny, w którym najmłodsi pacjenci otoczeni zostaną fachową opieką medyczną. Budowa Centrum ma się zakończyć jesienią 2020 r. Przewiduje się, że pierwsi pacjenci zostaną przyjęci w 2021 roku. Koszt inwestycji to 112 mln zł.

Czytaj więcej...

Przed nami
Święta Wielkiej Nocy.
Z tej okazji składam wszystkim Państwu
w imieniu własnym oraz współpracowników
najserdeczniejsze życzenia
zdrowych i rodzinnych świąt

w atmosferze domowego ciepła
                                                                  
                              dr Marek Działoszyński
                               Prezes Zarządu

Z okazji Święta Kobiet składamy wszystkim Paniom moc serdecznych życzeń. Zdrowia, pogody ducha, wytrwałości w realizacji codziennych zadań i niegasnącego zapału, a przede wszystkim ludzkiej życzliwości i zadowolenia z siebie. Życzymy, aby podejmowanym trudom zawsze towarzyszyły satysfakcja i uśmiech, a życie było pasmem sukcesów, spełnionych marzeń i radości.

                                Marek Działoszyński                            Antoni Ciach
                                    Prezes Zarządu                            Dyrektor ds. Lecznictwa

Z przyjemnością przedstawiamy Państwu wizualizację Centrum, czyli szpitala dedykowanego dzieciom i ich mamom, którego budowa rozpocznie się już jesienią tego roku. Przypomnijmy. Budynek o powierzchni 14 tys. m kw., będzie mieścił ponad 170 łóżek szpitalnych. Ma mieć pięć kondygnacji, z czego jedną podziemną. A dzięki dwóm wewnętrznym kwadratowym patio, nie tylko zyska wizualnie na atrakcyjności,  ale również będzie odpowiednio doświetlony. W Centrum zaplanowano oddziały, których obecnie nie ma żaden lubuski szpital… Więcej informacji na temat tej największej lubuskiej inwestycji  w służbie zdrowia można znaleźć TUTAJ.

Czytaj więcej...