Dnia 24 lutego 2018 roku, od godz. 9.00 do 17.00 w Planetarium Wenus w Zielonej Górze odbędzie się pierwsza w Polsce konferencja Space Medicine EXPO 2018, organizowana przez Koło Naukowe Medycyny Kosmicznej WLNZ Uniwersytetu Zielonogórskiego. Będą wykłady, a także możliwość  zapoznania się z  ofertą m. in. naszego Szpitala. W planach jest również widowisko multimedialne związane z przestrzenią kosmiczną.

Konferencja poświęcona w pełni medycynie kosmicznej będzie dobrą okazją, aby wysłuchać 7 wykładów na temat tej innowacyjnej, dynamicznie rozwijającej się dziedziny nauki. Wybitni naukowcy, przedstawiciele świata biznesu i polityki, studenci Politechniki Gdańskiej działający w organizacji SIMLE oraz młodzi studenci Uniwersytetu Zielonogórskiego podzielą się wiedzą z dziedziny medycyny kosmicznej, udowadniając, jak istotny wpływ ma ona na rozwój nowych technologii ratujących życie oraz na rozwój gospodarki.

Władze Koła Naukowego Medycyny Kosmicznej WLNZ Uniwersytetu Zielonogórskiego będą również zachęcać słuchaczy do odwiedzenia stoisk różnych instytucji publicznych, wojska, szpitali, czy przedstawicieli biznesu i nauki.

Na zakończenie konferencji zostanie zaprezentowane widowisko multimedialne związane z przestrzenią kosmiczną.

Więcej można przeczytać na stronie Koła Naukowego Medycyny Kosmicznej: http://medycynakosmiczna.pl/sme18.html