Kilka dni temu na Klinicznym Oddziale Pediatrii naszego Szpitala wykonano pierwszą od kilkunastu lat biopsję nerki. Pacjentką była 15-letnia Wiktoria z ostrą niewydolnością nerek. Zabieg został wykonany przez jednego z trzech nefrologów dziecięcych w Lubuskiem i równocześnie zastępcę kierownika oddziału dra n. med. Marcina Zaniewa. Było to możliwe, ponieważ oddział wzbogacił się o nowy sprzęt tzw. pistolet biopsyjny warty około 7 tys. zł. Pistolet został zakupiony z pieniędzy darczyńców, wśród których byli m.in. Edward Fedko. Bogumiła Burda - Prezes Stowarzyszenia „Nerka”, Czesław Grabowski, Andrzej Bocheński, Waldemar Michałowski i wiele innych osób.

Na zdjęciu Wiktoria wraz z zespołem, któremu przewodził dr n. med. Marcin Zaniew oraz kierownik Oddziału Pediatrii lek. Kazimiera Kucharska-Barczyk.

- To kolejny, ważny krok w rozwoju pediatrii i nefrologii naszego Szpitala - podkreśla Marcin  Zaniew. - Jeszcze do niedawna dzieci wymagające tego typu procedury były kierowane do innych ośrodków klinicznych poza granicami województwa. Teraz mają kompleksową opiekę w Zielnej Górze.

Warto także dodać, że od tego miesiąc rozpoczęła działalność przyszpitalna poradnia nefrologiczna dla dzieci, co wraz z możliwością wykonywania zabiegów biopsji nerki, zapewni ciągłość opieki nad dziećmi z chorobami nerek.