Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Zdrowia oraz Państwowy Instytut Wydawniczy podpisały porozumienie które ma na celu wesprzeć pacjentów w ramach akcji „Z książką zdrowiej!”. Spośród 50 tys książek do naszego Szpitala przekazanych zostało około 200 pozycji, między innymi powieści, kryminały, romanse i bajki. Najnowsze powieści znanych autorów trafiło do naszych dużych i małych pacjentów na Kliniczne Oddziały: Radioterapii, Onkologii, Dzienny Oddział Chemioterapii, Pediatrii oraz Chirurgii i Urologii Dziecięcej. Głównym celem projektu jest promowanie czytelnictwa zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci. Lektura ma pomóc osobom hospitalizowanym w procesie leczenia, kształtować nawyki czytelnicze, szczególnie wśród dzieci, a także poprawić stan ducha i urozmaicić pobyt w szpitalu.