(68) 32 96 200
sekretariat@szpital.zgora.pl
  

 

 

 

 

 

 

 

 

Niedawno w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze miała miejsce niezwykła i pierwsza w województwie operacja rekonstrukcyjna w obszarze głowy i szyi. Zespół pod przewodnictwem prof. UZ dr hab. n. med. Pawła Golusińskiego usunął nowotwór z jamy ustnej pacjentki. W to miejsce przeszczepiono fragment tkanki z jej przedramienia. Tego typu zabiegi wykonywane są jedynie w kilku ośrodkach w Polsce – w Poznaniu, Gliwicach i w Warszawie. Tylko tam, gdzie istnieje wysoko wykwalifikowany zespół. Teraz także w Zielonej Górze! Pacjentka, pani Grażyna z Sulechowa, dzięki tej operacji, nie straciła możliwości normalnego mówienia i połykania, co często występuje po rozległych operacjach regionu głowy i szyi.

Czytaj więcej...

- Trzeba pamiętać, że w związku z wysokimi temperaturami dzieci narażone są na dwa zagrożenia: ryzyko przegrzania i udaru cieplnego oraz ryzyko odwodnienia. Dotyczy to szczególnie najmłodszych, głównie poniżej szóstego miesiąca życia, ale i starszych – ostrzega dr hab. n. med. prof. UZ Marcin Zaniew, zastępca kierownika Klinicznego Oddziału Pediatrii Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze.

Czytaj więcej...

Do grona naszych wybitnych specjalistów dołączył radiolog - dr n. med. Bartosz Żabicki. Swoją wiedzę i umiejętności w zakresie radiologii zabiegowej zdobywał m.in. w Hamburgu, Monachium i Magdeburgu. W swojej pracy stosuje techniki radiologii interwencyjnej, które często pozwalają osiągnąć efekt porównywalny do otwartych, rozległych zabiegów chirurgicznych , zwłaszcza w zakresie chirurgii naczyniowej. Techniki te są także istotnym uzupełnieniem diagnostyki oraz terapii onkologicznej czy też wsparciem dla technik endoskopowych i zabiegów chirurgicznych praktycznie we wszystkich dyscyplinach klinicznych. W wielu przypadkach są jedyną możliwą bądź zalecaną metoda leczenia.

Czytaj więcej...

Dziś Dzień Diagnosty Laboratoryjnego. Data związana jest z odkryciem przez amerykańskich naukowców w 1961 roku kodu genetycznego. Naukowcy otrzymali za to przełomowe osiągniecie nagrodę Nobla. Dlatego dziś przypominamy o ludziach, od których pracy często zależy zdrowie i życie naszych pacjentów, życząc im satysfakcji z pracy, zdrowia oraz szczęścia osobistego!

W naszym laboratorium pracuje 10 diagnostów laboratoryjnych oraz 27 techników analityki medycznej. W ubiegłym roku wykonali 1 mln 100 tys. badań laboratoryjnych!!! I jak mówi kierownik naszego Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej mgr Aleksandra Frydrych, co roku tych badań jest więcej o około 50-60 tys.!!!

Na zdjęciu dzisiejsza poranna ekipa naszego laboratorium. Pozostałych, którzy ich zmienią za kilka godzin też serdecznie pozdrawiamy!