(68) 32 96 200
sekretariat@szpital.zgora.pl
  

 

 

 

 

 

 

 

 

Chcesz wiedzieć, czy twoje dziecko dobrze słyszy? Przyprowadź je do naszej poradni laryngologicznej. Badania są skierowane do dzieci i młodzieży w wieku 8-18 lat, które mieszkają w Zielonej Górze (miasto finansuje badania). Aby się zarejestrować, można dzwonić od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-13.00 , tel. 68 329 65 21. Warto się spieszyć, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona, a program realizujemy do końca tego roku. Ważne - nie jest potrzebne skierowanie!

Dziś, tj. 18 października 2018 r. Prezes Marek Działoszyński podpisał w Urzędzie Marszałkowskim razem z Marszałek Elżbietą Anną Polak umowę o dofinansowanie ze środków unijnych termomodernizacji większości budynków naszego szpitala. Koszt całej inwestycji to ponad 50 mln zł, zaś dofinansowanie - prawie 39 mln zł. Prace ruszą wiosną przyszłego roku.

Czytaj więcej...

Ministerstwo Zdrowia przyznało naszemu szpitalowi dotację w wysokości blisko 600 tys. zł na zakup  sprzętu, którym wyposażymy pierwszy w Lubuskiem Bank Kobiecego Mleka. To wspaniała wiadomość, ponieważ maluszki, które nie mogą być karmione z różnych powodów mlekiem swojej mamy, będą karmione pokarmem innym mam – wolontariuszek. A to z kolei da im szansę na szybszy rozwój i powrót do zdrowia. Jest to szczególnie ważne dla najmniejszych wcześniaków… Na zdjęciu mały Borysek po raz pierwszy przytula się do swojej mamy. Urodził się w 27 tygodniu ciąży i oczywiście jest karmiony mlekiem mamy. 

Czytaj więcej...

Ważna informacja! Od 1 października br. zmieniły się ceny za parkowanie na terenie szpitala. Ale najważniejsze (to nowość), że pierwsze 10 minut jest teraz za darmo! Dzięki temu, można bliską osobę podwieźć pod samo wejście do szpitala, a następnie wyjechać bez ponoszenia kosztów.
Szczegółowy regulamin parkingu, w tym m.in. informacje, kto jest upoważniony do znacznie dłuższego bezpłatnego parkowania można znaleźć tutaj http://www.szpital.zgora.pl/uslugi-i-cennik/parking

W poniedziałek 1 października br. w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim Dyrektor ds. Lecznictwa lek.med. Antoni Ciach podpisał umowę, dzięki której nasz SOR wzbogaci się o sprzęt warty prawie 300 tys. zł! Będą to m. in. defibrylatory, respiratory, kardiomonitory, pompy infuzyjne, zestawy do intubacji, czy USG. Z tej kwoty, prawie 45 tys. zł to wkład własny szpitala... Większa część to środki unijne z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.  Naprawdę, są powody do radości!