(68) 32 96 200
sekretariat@szpital.zgora.pl
  

 

 

 

 

 

 

 

 

41 lat! Tyle przepracował w naszym szpitalu lek.med. Andrzej Wołowiec, który do 26 września br. piastował stanowisko Ordynatora Klinicznego Oddziału Chorób Wewnętrznych. Zaczął pracę w naszym Szpitalu od stanowiska lekarza stażysta. W trakcie swojej kariery zawodowej był młodszym asystentem, asystentem, starszym asystentem, Z-cą Ordynatora, Kierownikiem Pracowni Gastroenterologiczne aż po stanowisko Ordynatora Oddziału. Od dziś jest na zasłużonej emeryturze, choć liczymy na to, że nadal będzie współpracował z naszym szpitalem i wspierał kadrę swoim doświadczeniem.
Nowym ordynatorem Oddziału została dr n. med. Barbara Dominik.

Wielu w to nie wierzyło, a jednak udało się… W niedzielę 23 września 2018 r.  nastąpiło pierwsze, symboliczne wbicie łopaty na budowie Centrum Zdrowia Matki i Dziecka – inwestycji wartej ponad 112 mln zł. Szpital będzie budować Mostostal Zabrze Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego S.A. Budynek będzie miał cztery kondygnacje naziemne i jedną podziemną, wysokość 20  metrów, powierzchnię 14,5 tys. m kw., kubaturę ok. 60 tys. m sześć. Dzięki tej inwestycji nasza kadra medyczna będzie mogła zapewnić dzieciom i ich mamom kompleksową opiekę medyczną i warunki na miarę XXI wieku. Wystarczy wspomnieć, że rocznie w naszym szpitalu pomocy medycznej udziela się blisko 20 tys. dzieci. 

Czytaj więcej...

Z inicjatywy Prezesa Marka Działoszyńskiego odbyło się w naszym szpitalu spotkanie z zaprzyjaźnionymi stowarzyszeniami zrzeszającymi pacjentów, ich rodziny i wolontariuszy. Na spotkaniu, w którym uczestniczyli również - Dyrektor ds. Lecznictwa Antoni Ciach, Naczelna Pielęgniarka Weronika Rozenberger, Pełnomocnik ds. Praw Pacjenta Jolanta Hoffmann oraz pracownicy poszczególnych oddziałów szpitalnych,  pojawili się przedstawiciele:

Czytaj więcej...

Kliniczny Oddział Pediatrii naszego szpitala wzbogacił się o dwie głowice do USG. Głowice służą do wykonywania echa serca najmłodszych dzieci, a nawet wcześniaków.  Zakup był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Marszałkowskiego i Urzędu Miasta Zielona Góra, które przeznaczyły na ten cel po 25 tys. zł. - Dzięki tym głowicom możliwe jest stawianie dokładniejszej diagnozy u najmłodszych dzieci, co jest niezwykle istotne – podkreślił dr n. med. Edward Tracewski, kardiolog dziecięcy. – Co ważne, pozwolą one także rozwijać się studentom naszego uniwersytetu, przyszłym lekarzom.

Czytaj więcej...

Do Lubuskiego nadeszła fala upałów. W przyszłym tygodniu zapowiadane są temperatury powyżej 30 st. C., a już teraz na nasz Szpitalny Oddział Ratunkowy trafia więcej niż zwykle pacjentów z omdleniami. Najczęściej są to osoby starsze, mające kłopoty z układem krążenia, sercem… Kierownik SOR lek. Szymon Michniewicz apeluje – zwłaszcza do osób starszych – o nie wychodzenie z domu w godzinach, gdy upał jest największy. Podpowiada też, aby w miarę możliwości nie „wietrzyć” mieszkań otwierając wszystkie drzwi i okna. – Skutek jest odwrotny od zamierzonego – mówi. – W mieszkaniach osiągamy wtedy temperaturę podobną do tej, która panuje na dworze.

Czytaj więcej...