(68) 32 96 200
sekretariat@szpital.zgora.pl
  

 

 

 

 

 

 

 

 

W Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze po raz pierwszy przeprowadzono operację chemoembolizacji (TACE). To wstrzyknięcie do nowotworu cytostatyku przy jednoczesnym zamknięciu jego naczyń. - To walka z guzem, który na tę chwilę jest nieoperacyjny - mówi dr hab. n. med. profesor Uniwersytetu Zielonogórskiego Dawid Murawa. Zabiegowi została poddana 41-letnia pacjentka cierpiąca na raka jelita grubego, z masywnymi przerzutami do wątroby.
Czytaj więcej...

Diagnozowanie aktualnych problemów, ale także wyznaczanie nowych priorytetów, to tematy Okrągłego Stołu w ochronie zdrowia. W spotkaniu zorganizowanym w Urzędzie Marszałkowskim wzięli udział przedstawiciele środowisk związanych ze zdrowiem, w tym również z naszego szpitala: naczelna pielęgniarka Weronika Rozenberger, Antoni Ciach, dyrektor ds. lecznictwa i dr hab. n. med. Marcin Zaniew, koordynator ds. utworzenia Centrum Zdrowia Matki i Dziecka.
Czytaj więcej...

Przypomnijmy - od marca tego roku w naszym szpitalu działa pierwszy i jedyny w województwie Bank Mleka Kobiecego. Tylko przez pierwsze trzy miesiące jego działalności ze „zdeponowanego” w banku mleka skorzystało 97 noworodków, głównie wcześniaków. Dzieciaczki wypiły 44 litry mleka, które oddało 13 kobiet-wolontariuszek. Obecnie mleko jest pozyskiwane od 5 pań, a bank ma gotowych do wydania 20 litrów. Mleko wciąż jest potrzebne.
Czytaj więcej...

W naszym szpitalu po raz pierwszy wykonano zabieg założenia u dziecka przezskórnej endoskopowej gastrostomii (PEG). Dzięki temu 12-letni Krzyś, który miał problemy z przyjmowaniem pokarmów, może być dożywiany bezpośrednio do żołądka. - Może po prostu więcej zjeść, ale także ma lepszą odporność i jest radośniejszy. Dojelitowe karmienie, to zbawienne dla syna rozwiązanie – cieszy się mama chłopca Bernadeta Puła.

Czytaj więcej...