(68) 32 96 200
sekretariat@szpital.zgora.pl
  

Chciałabym przesłać podziękowania dla Personelu Oddziału Zakaźnego. Nie spodziewałam się, że pobyt w szpitalu, może być tak miło przeze mnie wspominany. Tak serdecznych twarzy, opiekuńczości i cudownej atmosfery witającej każdego dnia, życzę każdemu pacjentowi. Dziękuję za cierpliwość, wyrozumiałość, pomoc oraz pomimo powagi sytuacji - dozy humoru, podtrzymującej dobre samopoczucie :) 

Z wyrazami wdzięczności.

Joanna K.

e-mail z 07.08.2019 r.

 


 

Pani Pielęgniarce Oddziałowej Wioletcie Soroczyńskiej, Panu Ordynatorowi Pawłowi Jarmużkowi ogromne podziękowanie oraz całemu zespołowi Oddziału Neurochirurgii za ogrom pracy, profesjonalizm, serce i uśmiech, wyrozumiałość, poświęcenie i empatię oraz za wspaniały zespół pracowników oddziału podczas pobytu. Serdeczne podziękowania Panu lek. Grzegorzowi Giblewskiemu, całemu zespołowi, który operował oraz wspaniałej rehabilitacji za pomoc i pokazanie jak powinnam postępować po zabiegu. Składam serdeczne podziękowania za okazaną troskliwość, przemiły stosunek do pacjenta, za rodzinną atmosferę i ludzkie ciepło. Podziękowania za mistrzowsko przeprowadzony zabieg, profesjonalna opiekę wspaniałych pielęgniarek i całemu zespołowi. Wsparcie całego zespołu, zaangażowanie i empatia sprawiły, że po pobycie w oddziale zostały same pozytywne doświadczenia i odczucia.

 

Anna Sz.

list z dnia 03.06.2019 r.

______________________________________________________________________________________________________

Panu dr Tomaszowi Niedźwiedziowi za troskliwą opiekę oraz personelowi - Paniom Pielęgniarkom i Paniom Salowym z Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej za okazaną pomoc, składam serdeczne podziękowania, a w Nowym 2019 Roku życzę zdrowia, pomyślności i dobrych dni.

Wdzięczna pacjentka J.Żurawowicz

e-maila z dnia 02.01.2019 r.

_____________________________________________________________________________________________________

Szanowni Państwo, chciałabym serdecznie podziękować za wspaniałą opiekę i wielkie serce całemu Personelowi Oddziału Okulistycznego. Cudowne Panie pracujące na oddziale przełamują stereotypy miejsca, jakim jest Szpital, dziś wiem, że to właśnie tak wspaniale osoby tworzą to miejsce, dając poczucie bezpieczeństwa i pełnej profesjonalnej opieki. Jeszcze raz z całego serca Dziękuję! Życzę wszystkiego dobrego i samych pozytywnych Pacjentów.

Dagmara G

list z dnia 26.10.2018 r.

______________________________________________________________________________________________________

Serdecznie dziękuję za otoczenie niesamowitą opieką i troską całemu Personelowi Oddziału Okulistycznego (3 piętro). Bardzo miła i przyjazna atmosfera. Cały Personel z "WIELKIM SERCEM"! Wielkie dziękuję i również od serca.

Sylwia K.

list z dnia 26.10.2018 r.

______________________________________________________________________________________________________

Podziękowania dla pracowników Oddziału Otorynolaryngologii Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze.

"17 września 2018 r. przeszłam operację torbieli środkowej szyi na Oddziale Otorynolaryngologii. Chociaż szyja przecięta, strach był wielki to zadowolenie jest, bo zdrowie wraca"  Dziękuję Panu Ordynatorowi - W.M. Ićkowi, wszystkim Lekarzom oraz Pielęgniarkom i Paniom Salowym za profesjonalną i życzliwą opiekę. Wyrażam - chociaż słowami - swoje zadowolenie, za Waszą niełatwą, odpowiedzialną pracę. Dziękuję, że Jesteście. Życzę Wszystkim dużo zdrowia i pomyślności.

Jolanta C. 62 l.

e-mail z dnia 26.10.2018 r.

______________________________________________________________________________________________________

Wszystkim Aniołom w pielęgniarskich fartuszkach z Oddziału Neurologii, które swoją fachową wiedzą, niezwykłą serdecznością, cierpliwością, troską i pomocą w potrzebie przynoszą ulgę i radość pacjentom  w chorobie - co przekłada się na szybsze wyzdrowienie  - SERDECZNIE DZIĘKUJĘ.

Pacjentka z pokoju nr 8, która na nowo nauczyła się pisać w czasie pobytu na Oddziale "N" w dniach 13 - 28 września 2018 r.

Teresa W

______________________________________________________________________________________________________

Państwo Katarzyna i Bartosz Kroll złożyli na ręce Prezesa Zarządu Szpitala Uniwersyteckiego podziękowania dla personelu Klinicznego Oddziału Położniczo - Ginekologicznego.

"W dniu 13.08.18r. przyszła na świat nasza córka Nela. Chcielibyśmy w tym miejscu wyrazić swoją wdzięczność i podziękować całemu personelowi, który się nami opiekował. Na pierwszym miejscu pani doktor Joannie Teler! Na oddziale patologii pani Ania Jaworska służyła dobrym słowem i radą podczas ktg. W dniu porodu, gdyby nie wskazówki i spokój pani Edyty Matuszak nie poradziłabym sobie z bólem i emocjami. Podziękowania należą się także dr Bandrowskiej i dr Strakowskiemu, którzy przeprowadzili szczęśliwie cesarskie cięcie. W końcu opieka na oddziale rooming… Życzliwe podejście wszystkich Pań położnych, które miały dyżury bardzo pomogło nam przejść ten trudny okres powrotu do „siebie” i mobilności. Podziękowania należą się szczególnie oddziałowej Pani Lucynie Jęczale, pani Urszuli Stróżyk,  pani Beacie Radwańskiej, pani Urszuli Kiewlicz, pani Oli Dawiskibie, pani Beacie Dutkowiak, pani Kasi Ogrodowicz i pani Beni Materek. Za wsparcie, rady i pomoc której nigdy nie odmówiły! Jeśli kogoś pominęliśmy, przepraszamy. Niestety nasza córka musiała trafić na oddział neonatologii. Za wspaniałą  i profesjonalną opiekę dziękujemy pani doktor Marzenie Michalak, pani Karolinie Polanin i pani Natalii Lebiodzie. W tym czasie wsparciem była dla nas też pani Danuta Kamińska (specjalistka od laktacji!). Dziękujemy, nasze dziecko zdrowe i szczęśliwe wróciło do domu. Wraz z mężem jesteśmy szczególnie wdzięczni, ponieważ to nasze pierwsze dziecko i pierwszy pobyt w szpitalu. Bardzo obawialiśmy się tego doświadczenia, okazało się, że zupełnie niepotrzebnie. A to za sprawą pracujących tam ludzi.

 Z wyrazami wdzięczności"

 

Katarzyna i Bartosz Kroll z córką Nelą

e-mail z dnia 01.10.2018 r.

 ______________________________________________________________________________________________________

Państwo Joanna i Bartłomiej złożyli na ręce Pana Sławomira Gąsiora - Ordynatora Oddziału Położniczo - Ginekologicznego serdeczne podziękowania dla całego personelu tego Oddziału, z którego opieki mieli okazję korzystać dwukrotnie.

"Po raz pierwszy przy narodzinach naszej córki w 2015 r. Szczególnie dziękujemy Pani Marzenie Wieczorek, która mimo nawału pracy zawsze zjawiała się na czas by służyć wsparciem i pozytywnie motywować, gdy zaczynało brakować sił. Dzięki jej doświadczeniu, wszystkim radom i spojrzeniu, które zawsze mówiło "dasz radę" udało mi się przetrwać te trudne chwile
i cieszyć się zdrową córeczką. Cały nasz pobyt na sali porodowej trwał wtedy prawie 12 godzin i przez cały ten czas ze strony personelu nie brakowało uśmiechu i poczucia humoru, które wspaniale rozładowują stres.

Również i w grudniu 2017 r. trafiliśmy na wspaniałych ludzi. Tym razem pod opiekę dr Adamusa i P. Lucyny Szymańskiej. Pani Lucynie chcielibyśmy podziękować za bardzo indywidualne podejście i dużą wrażliwość na potrzeby pacjenta. Bo to właśnie dzięki niej mogłam urodzić w najbardziej dogodnej dla mnie pozycji. Wszystko zadziało się bardzo szybko i nasz synek już po 10 min. był z nami. Pan Doktor i Pani Położna wspaniale się nami zaopiekowali i umożliwili prawdziwe przeżycie w bliskości tych pierwszych chwil z maluszkiem. Nie zapomnimy tego do końca życia.

Jesteśmy również bardzo zadowoleni z respektowania przez wszystkich naszego planu porodu. Na wszystkich etapach pobytu w szpitalu Pana pracownicy stosowali się do naszych życzeń i informowali o przeprowadzonych czynnościach. Co z naszego punktu widzenia - jako pacjenta jest bardzo ważne.

Na koniec chcielibyśmy jeszcze podziękować dwóm Paniom lekarkom z Oddziału Neonatologii i Pani, która jest doradcą laktacyjnym (niestety nie znamy nazwisk). Wszystkie trzy Panie  wspaniale zajęły się naszym synkiem w dniu 22.12.2017 r. , gdy trafił do szpitala z podejrzeniem zapalenia płuc. Na szczęście wcześniejsza diagnoza się nie potwierdziła i mogliśmy opuścić szpital spokojni o zdrowie naszego dziecka.

Życzymy Państwu, aby Szpital w Zielonej Górze był dla Państwa miejscem nie tylko pracy, ale i spełnienia zawodowego.
A kolejnym pacjentom takiej opieki jaką sami doświadczyliśmy.

Dziękujemy!"

Joanna i Bartłomiej szczęśliwi rodzice Małgosi i Adasia.

e-mail z dnia 02.09.2018 r.

_____________________________________________________________________________________________________

Na ręce Prezesa Zarządu - Pana Marka Działoszyńskiego zostały złożone za pośrednictwem Lubuskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia podziękowania dla personelu Oddziału Neurochirurgii naszego Szpitala. Pani Leokadia, która przebywała na tym Oddziale od 03.06.2018 r. serdecznie dziękuje wspaniałym lekarzom i całej służbie medycznej pracującej na Oddziale Neurochirurgii, a w szczególności Panu dr Grzegorzowi Giblewskiemu. Autorka listu jest zdania, że Pan dr Grzegorz Giblewski, któremu zaufała po raz drugi, wcześniej przebywała w ww. Oddziale w 2013 roku, to wspaniały lekarz o anielskim usposobieniu, który traktuje swój zawód nie jak pracę, ale jak pasję. Pacjentka dziękuje Panu Doktorowi za jego szlachetną troskę i opiekę nad chorymi ludźmi. Pani Leokadia dodaje, iż na Oddziale Neurochirurgii panuje miła i serdeczna atmosfera, a pacjenci są traktowani z szacunkiem. Zauważa również, że praca lekarzy i pielęgniarek jest bardzo odpowiedzialna, wymaga wiele cierpliwości i poświęcenia, ale w efekcie daje dużo zadowolenia, kiedy pacjent powraca do zdrowia. Pacjentka dziękuje personelowi medycznemu za jego pracę. Osobne podziękowania kieruje pod adresem lekarzy anestezjologów. Pani Leokadia jest zdania, że Ordynator Oddziału Neurochirurgii "może się szczycić, że skompletował tak zgrany i fachowy Zespół".

Leokadia B.

list z LOW NFZ z dnia 24.07.2018 r.

______________________________________________________________________________________________________

Nie ma słów, które wyrażą wdzięczność Lekarzom Oddziału SOR, którzy w dniu 01 lipca 2018 roku trwali w bardzo długiej walce o przywrócenie życia Synowi Arkadiuszowi Golikowi. Z całego serca dziękujemy również Lekarzom z Oddziałów OIOM i Kardiologii oraz Personelowi za trud, troskę i poświęcenie w dalszej opiece, za serdeczność, cierpliwość i życzliwość.

Matka - Ewa Golik z Rodziną

e-mail z dnia 18.07.2018 roku

______________________________________________________________________________________________________

Na ręce Dr Edwina Radeckiego składam podziękowania za profesjonalizm i serdeczność Lekarzy i Zespołu Pielęgniarskiego Oddziału Urologii.

Benek Dylewski

Facebook, z dnia 13.07.2018 roku

  ______________________________________________________________________________________________________

W marcu bieżącego roku przebywałam na Oddziale Chorób Zakaźnych Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, gdzie otoczona zostałam fachową, wzorową opieką. Zaangażowanie, fachowość i profesjonalizm całego personelu tego Oddziału można i należy stawiać za wzór. Mogłam osobiście przekonać się jak odpowiedzialna i ciężka jest praca lekarzy i pielęgniarek, a przy tym wszystkim nie zapomina się, że pacjent jest najważniejszy, a ich życzliwe i przyjazne podejście do chorego pozostanie na zawsze w mojej wdzięcznej pamięci. Choć mam nadzieję, że do szpitala już nie wrócę to jednak wiem, że jeśli zdarzy się ponownie taka sytuacja to otrzymam profesjonalną pomoc, życzliwość i leczenie najlepsze z możliwych.

Serdecznie dziękuję i pozdrawiam

Karolina W.

e-mail z dnia 29.03.2018 roku

_____________________________________________________________________________________________________

List skierowany do Ordynatora Otorynolaryngologii

W dniach 16-19 stycznia 2018 bylem leczony (operacja małżowiny usznej) na Pana Oddziale. Pragnę niniejszym złożyć podziękowanie za udaną operację doktorowi Sebastianowi Kamińskiemu, Paniom Pielęgniarkom za ciepłą opiekę i miły uśmiech oraz całemu Personelowi pomocniczemu. Mimo, że budynek jest już wiekowy (ponad sto lat) to jest czysto i porządek. A to już zasługa Ordynatora.

Z uszanowaniem serdecznie pozdrawiam

Tadeusz C.

list z dnia 14.02.2018 roku

 

______________________________________________________________________________________________________

Panie Dyrektorze, w dniu 18.11.2017 r. uległam potwornemu wypadkowi, spadłam z bardzo wysokich schodów. Znalazłam się pod opieką bardzo młodziutkiego lekarza Rezydenta - Macieja Fularza. Jestem pełna uznania, posiada On ogrom wiadomości w kierunku swego zawodu. Spokojny, zrównoważony, słuchający mnie jako pacjentki, co było dla mnie bardzo ważne. Jestem po operacji kręgosłupa, a że bardzo mocno bolał mnie on po upadku, bałam się, że uszkodziłam wcześniej zoperowaną część kręgosłupa. Doktor zrobił mi badanie komputerowe, co upewniło mnie i Pana Doktora, że kręgosłup nie uległ uszkodzeniu.Pięknie zaopatrzył mnie plastrami, wszystkie rany twarzy i głowy, nie mam blizn, bo się broniłam przed szyciem ran. To jest bardzo zdolny lekarz, z ogromną wiedzą, proszę dać Jemu warunki pracy, żebyśmy my pacjenci nie stracili tak dobre i mądre nasze POLSKIE dziecko.

Z poważaniem

Jadwiga R.

list z dnia 02.02.2018 roku

 

______________________________________________________________________________________________________

Z całego serca dziękuję lekarzom i pielęgniarkom z Oddziału Chirurgii Naczyniowej szpitala w Zielonej Górze. Szczególne podziękowania składam doktorom: Jackowi Mikulskiemu i Arkadiuszowi Krzemińskiemu, którzy w wigilię Bożego Narodzenia 2017 roku z powodzeniem dokonali operacji pękniętego tętniaka aorty brzusznej. To dzięki NIM i całemu zespołowi Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii mogę cieszyć się życiem i być razem z rodziną. Za uratowanie mojego życia dziękują również moja żona i córki.

Waldemar P

e-mail z dnia 17.02.2018 roku

______________________________________________________________________________________________________

Pragnę wyrazić serdeczne podziękowania dla Oddziału Chirurgii i Urologii Dziecięcej za zaangażowanie, fachowość i wielką życzliwość, szczególnie dla dra Andrzeja Halińskiego.

Do Państwa Szpitala trafiliśmy po wielu przejściach. Jesteśmy z Nowego Sącza. Z infekcjami dróg moczowych nasz, teraz 2 – letni Syn męczył się od marca 2017 roku. Kilka razy w ciągu roku trafialiśmy do różnych szpitali w naszej okolicy, gdzie nikt nie potrafił rozpoznać co dolega dziecku i jaka jest przyczyna zmian w moczu. Szereg prywatnych badań i konsultacji też nie przyniosła efektu.

W grudniu 2017 roku trafiliśmy z krwiomoczem do innego Szpitala – tam też padła diagnoza – kamica nerkowa. Zostaliśmy tydzień przeleczeni, ale niestety nie do końca. Szpital nie miał sprzętu, aby dziecku usunąć zdiagnozowany kamień. Z tego szpitala przekierowani zostaliśmy do Państwa Szpitala, gdzie natychmiast się nami zajęto. Nasz Syn został bardzo dobrze przygotowany do zabiegu, my rodzice poinformowani rzetelnie o wszystkim. Zabieg mimo, że był trudny, przebiegł bez żadnych komplikacji. Mamy nadzieję, że teraz nasz Syn więcej czasu będzie spędzał w domu, w przedszkolu aniżeli w Szpitalach.

Z całego serca jeszcze raz dziękujemy. Życzymy całemu personelowi Szpitala wszystkiego co najlepsze.

Z wyrazami szacunku i wdzięczności

tata Krystiana

Mariusz B.

List z dnia 19.01.2018 roku
____________________________________________________________________________________________________

 

W sierpniu bieżącego roku przebywałam na oddziale patologii ciąży tutejszego szpitala, który to pobyt zakończył się szczęśliwym porodem synka. Przyznam, że pełna obaw i wątpliwości wybrałam zielonogórski szpital, gdyż wcześniejsze porody miały miejsce w innym mieście, był to więc mój "debiut" i ogromne zaskoczenie. Zaskoczenie na "plus" oczywiście.
Dziękuję za bardzo dobrą opiekę, za wsparcie i miłą atmosferę na patologii ciąży oraz na bloku porodowym, za rady i pomoc w ogarnięciu tematu cukrzycy ciążowej (wielki ukłon w stronę p. Anny Jaworskiej). Dziękuję za rzeczowość, uprzejmość
i dialog z pacjentem ze strony Pana dr Gąsiora. Dziękuję za milą atmosferę i profesjonalizm P. Dr  Krzemińskiej,
P. Dr Teler.

Cały pobyt w szpitalu oceniam naprawdę dobrze.
Piszę do Państwa, gdyż myślę, że należy dzielić się nie tylko złymi, ale również dobrymi wrażeniami.
Jeszcze raz dziękuję.


Pozdrawiam serdecznie
Kamila R., mama Leona

e-mail z dnia 07.10.2017 r.

_______________________________________________________________________________________________________

 

W dniach 3-8 czerwca 2017 roku przebywałam w Klinicznym Oddziale Chorób Zakaźnych. Serdecznie dziękuję zespołowi lekarzy i pielęgniarek za pomoc w dojściu do zdrowia. Życzliwość, serdeczność i dobrą atmosferę wśród zespołu tam pracującego, które mają bardzo dobry wpływ na stan psychiczny pacjenta.

 

Wdzięczna pacjentka

Weronika Babicz

_______________________________________________________________________________________________________

 

Na ręce Pani dr Aszkowskiej składam serdeczne słowa podziękowania dla całego personelu oddziału pulmonologii szpitala wojewódzkiego w Zielonej Górze za fachową usługę medyczną.

 

 Były pacjent szpitala w Zielonej Górze

Wpis w GL "Forum Czytelników" z 11.05.2017 r.

______________________________________________________________________________________________________

 

Lekarzom i personelowi medycznemu z Oddziałów: Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Chirurgii Klatki Piersiowej Wojewódzkiego Szpitala Klinicznego w Zielonej Górze za uratowanie życia syna Marcina. Dziękuję za całodobowy trud, troskę o syna, ogromną serdeczność i życzliwość. Dziękuję   Wszystkim     za cierpliwość  i wyrozumiałość.  Bardzo dziękuję za drugie życie syna.

Rosanna D.

Ogłoszenie w GL z dnia 01.04.2017 r.

______________________________________________________________________________________________________

 

Podziękowania dla całej kadry medycznej za troskliwą opiekę, solidność i trafność w stawianych diagnozach, wyrozumiałość na wymagania, w szczególności dla Kierownika Klinicznego Oddziału Chorób Płuc - Anny Aszkowskiej za umiejętność kierowania kadrą medyczną, za trafność stawianych diagnoz i cierpliwość,  lekarzowi  - Weronice Stojak  za wyrozumiałość, opanowanie, wyczerpujące odpowiedzi na zadawane pytania oraz za czas poświęcony pacjentowi, a także lekarzowi - Jackowi Bachorskiemu za profesjonalizm. Życzenia dla kadry medycznej oraz pielęgniarskiej – sukcesów w leczeniu pacjentów - „tyle samo wypisów co przyjęć” od trudnego Pacjenta, będącego na Oddziale Pulmonologii od 2017-02-16 do 2017-02-21. 

Roman L. z Krosna Odrzańskiego

List z dnia 20.02.2017 r.

______________________________________________________________________________________________________

 

Pacjentka, Pani Władysława, za pośrednictwem Lubuskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia przekazuje swoje podziękowania pracownikom poradni alergologicznej: doktor Danucie Bobrowskiej oraz Alfredzie Siemion, pielęgniarce.

Pacjentka podkreśla, że ww. Panie są miłe, uczynne i traktują jednakowo wszystkie osoby zgłaszające się do Poradni. Pani Władysława dodaje, iż leczy się w Poradni Alergologicznej od wielu lat i za każdym razem spotyka się z uprzejmą obsługą pomimo zapracowania lekarki i pielęgniarki. Z e-maila  wynika, że współpraca między ww. jest wzorowa i nakierowana na dobro pacjenta. Szczególnego podkreślenia wymaga okazywany przez lekarkę i pielęgniarkę szacunek dla każdego chorego. Pacjentka serdecznie dziękuje i gratuluje właściwej postawy.

Pismo z LOW NFZ z dnia 08.02.2017 r.

Na podstawie e-mail Pani Władysławy L. z Zielonej Góry z dnia 05.02.2017 r.

______________________________________________________________________________________________________

 

W Święto Trzech Króli mój 30-letni syn nieszczęśliwie przewrócił się na chodniku na ul. Zagłoby. Auta przejeżdżały, ale nikt nie zareagował i nie zatrzymał się. Dlatego dziękuję małżeństwu z dzieckiem w wózeczku, które podeszło i udzieliło mu pomocy. Wezwali karetkę, zaopiekowali się nim, okryli kocykiem! Syn trafił do szpitala i fantastycznie zajęto się nim na SOR w Zielonej Górze. Okazało się, że złamał staw skokowy. Dziękuję ludziom, którzy okazali mu współczucie i życzliwość. 

Mama z Zielonej Góry

Wpis w GL „Forum Czytelników” z 10.01.2017 r.

______________________________________________________________________________________________________

 

 

Mitów na temat szpitali i służby zdrowia jest wiele. Ja jednak mam szczęście trafiać na dobrych lekarzy, którzy są też dobrymi ludźmi. Na oddziale wewnętrznym i neurologii zielonogórskiego szpitala pracują właśnie tacy mili, kompetentni, ludzcy. Wspaniale opiekują się moim bardzo chorym mężem. Chylę czoła.

Wpis w GL „Forum Czytelników” z kwietnia 2016 r.

______________________________________________________________________________________________________