Na neurorehabilitację do zielonogórskiego szpitala trafia rocznie ponad 400 pacjentów. Teraz będą mogli szybciej wracać do zdrowia, bo na oddział trafiły profesjonalne stoły terapeutyczne. Sprzęt ufundowała zielonogórsko-berlińska firma expondo

Pod koniec 2018 r. do Pododdziału Rehabilitacji Neurologicznej Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze trafiły profesjonalne stoły terapeutyczne. Posłużą do neurorehabilitacji pacjentów po udarach, a tych trafia do Zakładu Rehabilitacji prawie pół tysiąca rocznie. Stołami można leczyć także inne schorzenia centralnego układu nerwowego.

Nowy sprzęt w Zakładzie Rehabilitacji
Nowy sprzęt w Zakładzie Rehabilitacji Paulina Nodzyńska

Będą wykorzystywane do fizjoterapii i specjalistycznej neurorehabilitacji. Będzie można na nich m.in. wykonać masaż.

– Stoły terapeutyczne poprawią komfort pracy naszych specjalistów i wpłyną na wygodę pacjentów – mówi Marek Działoszyński, prezes Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze.

Prócz stołów do szpitala trafiły też modele anatomiczne kręgosłupa, stawów i skóry, na których będą się szkolić studenci medycyny. Kliniczny Oddział Onkologii otrzymał sprzęt wspierający codzienną pracę szpitala, m.in. wirówkę laboratoryjną, lodówkę i zamrażarkę, a także pieniądze.

Darowizny przekazała firma expondo, która niedawno przeniosła swoją główną siedzibę z Berlina do Zielonej Góry.